کاپیتان تعمیر مدرسه پیانو انگلیس

کاپیتان: تعمیر مدرسه پیانو انگلیس تعمیرکار موزه انگلیس

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کشور عزیزمان ایران تحمیل انزوا از سوی دشمن های را نمی‌پذیرد/ امیدوارم در کنار ز

رییس جمهور در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری خود با بیان اینکه ما صدای مردم را بار دیگر شنیده ایم، تصریح کرد که باید به امید آنها توجه کنیم. 

کشور عزیزمان ایران تحمیل انزوا از سوی دشمن های را نمی‌پذیرد/ امیدوارم در کنار ز

روحانی : کشور عزیزمان ایران تحمیل انزوا از سوی دشمن های را نمی پذیرد/امیدوارم در کنار زدن پرده ریا و تزویر توانا باشم

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری خود با بیان اینکه ما صدای مردم را بار دیگر شنیده ایم، تصریح کرد که باید به امید آنها توجه کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دوازدهم طی سخنانی اظهار کرد: خدای بزرگ را سپاسگزارم که یکی از عالی ترین روزها را جهت شروع به کار دولت دوازدهم مقدر فرمود و در آستانه تولد ثامن الائمه امام رضا (ع) هستیم.

کشور عزیزمان ایران تحمیل انزوا از سوی دشمن های را نمی‌پذیرد/ امیدوارم در کنار ز

وی تصریح کرد: امام علی ابن موسی الرضا (ع) که در دوران حیات پر برکتش شیعه دوباره متولد شد. امامی که فخر همه ما ایرانیان هست، از شیعه تا سنی، از فارس تا آذری، از کرد تا لر، از عرب تا بلوچ و ترکمن، همه رو به این آستان دارند و خاضعانه و باعشق می گویند السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع) .

رئیس جمهور افزود: آداب زیارت امام هشتم به هیچ قوم و مذهبی محدود نیست. همه ما در برابر آن حضرت خاضع هستیم و افتخار خادمی او را داریم که او هماره ضامن استقلال کشورمان بوده و هست. کشور عزیزمان ایران اگر امروز کشور عزیزمان ایران هست، اگر کشوری مستقل در دنیا اسلام است و اگر با حفظ هویت دینی و اسلامی خود استقلال ملی و تاریخی دارد یکی از عوامل برجسته آن وجود بارگاه شریف آن حضرت در این سرزمین هست، آیا که مزار آن امام همچون پرچم برافراشته ای از پیوند هویت ملی و دینی ما ایرانیان است.

رییس جمهور در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری خود با بیان اینکه ما صدای مردم را بار دیگر شنیده ایم، تصریح کرد که باید به امید آنها توجه کنیم. 

روحانی همچنین بیان کرد: کشور عزیزمان ایران با همه عظمت و شوکت تاریخی اش در برابر اسلام از سر اعتقاد تسلیم شد و به شوق برابری انسان ها در برابر خدا و حکومت قانون خبر وحی را به جان پذیرفت و آنچه کشور عزیزمان ایران را به اسلام آورد، نه برق شمشیر، که نور نبوت و امامت بود و اینک هزاران سال بعد از ورود اسلام به این سرزمین آن را چنان با حکمت محمدی آمیخته که جدایی آنها از هم ناممکن است.

وی اظهار کرد: ما ایرانی هستیم و مسلمان و دوستدار اهل بیت، ما امامت را از امام علی (ع)، شهادت را از امام حسین (ع) و شریعت را از امام صادق (ع) آموختیم، ولی امام رضا (ع) به ما سیاست را آموخت و به ما آموخت که چگونه می توان در سخت ترین دوران که عصر جنگ قدرت هست، عظمت شیعه را احیا کرد چون می توان در دورانی که حریف سرگرم جنگ قدرت هست، با یک تصمیم درست به نفع آرزوی بزرگ امامت عمل کرد.

رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: امام رضا (ع) با اکراه و اجبار نیابت در حکومت را پذیرفت تا شیعه را به عنوان یک مذهب سیاسی و اجتماعی احیا کند و ارکان سلطنت عباسی را که به نام خلافت خود را وارث نبوت می خواندند به لرزه در آورد.

کشور عزیزمان ایران تحمیل انزوا از سوی دشمن های را نمی‌پذیرد/ امیدوارم در کنار ز

روحانی همچنین بیان کرد: حمد و سپاس خدای را که شاهد حضور اراده الهی در این سرزمین در سقوط طاغوت و افزایش حق بوده ایم، امامی که بعد از سالها تبعید و مبارزه خودباوری، استقلال، آزادی و عزت را به ملتش ارزانی داشت و ملتی که از میان همه نظام های حکومتی جمهوری اسلامی را به عنوان تنها مسیر درست جهت حراست از آزادی، استقلال و فرهنگ خود برگزید، نخستین دستاورد آن تصویب قانون اساسی بود.

به گزارش ایسنا، مدیر جمهور در ادامه اظهار کرد: قرن شمسی حاضر که به آخر آن نزدیک می شویم دوران تجربه اندوزی جهت مواجهه هوشمندانه کشور عزیزمان ایران اسلامی با دنیا مدرن بود. ما در چهار دهه گذشته درس های زیادی آموختیم که آن را توشه راه در پیش روی خود قرار می دهیم.

رییس جمهور در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری خود با بیان اینکه ما صدای مردم را بار دیگر شنیده ایم، تصریح کرد که باید به امید آنها توجه کنیم. 

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ترکیبی یکپارچه از جمهوریت و اسلامیت است و نباید هیچ یک از این دو نادیده گرفته شود. جامعه از نظر سبک زندگی تنوع دارد. زن، مرد، روستایی و شهری به یک شیوه زندگی نمی کنند و این تفاوت تنوع را باید به رسمیت آشنایی و پاس داشت.

روحانی با بیان اینکه همه اقوام پاره تن مام وطن هستند، یادآور شد: همه حق دارند خواهان توجه و همکاری زیاد باشند تا توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی متوازن صورت گیرد. با وجود گام های بلندی که برداشته ایم هنوز تا رسیدن به قدرت تاثیرگذار در سطح منطقه و دنیا فاصله داریم.

کشور عزیزمان ایران تحمیل انزوا از سوی دشمن های را نمی‌پذیرد/ امیدوارم در کنار ز

وی همچنین بیان کرد: نباید نقش مردم و جوانان را نادیده بگیریم. اذعان داریم که جهت ساختن آینده ای که نمایان شدن آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت باشد ناگزیر از اتکای زیاد به توانمندی های بی آخر مردم و جوانان هستیم. امروز همه فعالان در کشور به این باور رسیده اند که فراتر از شعارهای رنگارنگ چاره ای جز جامعه ای عادلانه و با مشی اعتدالی نداریم.

رئیس دولت دوازدهم در ادامه تاکید کرد: حمایت برابر و دور از فساد جهت همه، اوج بردن آستانه تحمل و مدارا، نظام اجتماعی قدرتمند جهت حفاظت افراد جامعه در برابر مشکل ها، تلاش دولت جهت دستیابی مردم به حقوق خود، ریشه کن شدن فقر، مهار تورم، سربلندی ملت در محافل بین المللی ، دستیابی به بازارهای منطقه و جهان، رشد فضای آزادی و معنوی، دسترسی آزاد به اطلاعات، برابری برابر قانون، آینده مطمئن، اظهار نظر، گفت وگو و در جریان امور کشور قرار گرفتن حق مردم است.

وی افزود: این احقاق حقوق جز با همیاری، همدلی، اعتدال، دوری از افراط و تفریط، اصالت دادن به قانون و فرهنگ قانون گرایی میسر نمی شود. مفتخریم که همه مردم اتفاق نظر دارند. در جمهوری اسلامی میزان رای ملت است و ملت از طریق صندوق رای نظرشان را راجع به سیاست ها و شیوه های اداره کشور اعلام می کنند و نظام امین رای مردم است و آن را حق الناس می دانند و توانسته اعتماد شهروندان به صندوق ها را جلب کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم با تمام وجود به میدان آمدند، خاطر نشان کرد: مردم با رای دوباره خود با نظام، رهبری، دولت و منتخب خود تجدید پیمان کردند و به میدان آمدند و به قشنگی کار خود را به آخر رساندند و اکنون بار مسئولیت به دوش ما قرار داده شده است که دوباره آمده ایم جهت اعتلای اسلام سربلندی ایران، اقتدار اسلام و خدمت به همه مردم ایران.

وی همچنین عنوان کرد: ما صدای مردم را بار دیگر شنیده ایم و باید به امید آنها توجه کنیم. ما برکات بزرگ این مردم سالاری دینی را دیدیم که از طریق نامزدهای متفاوت خواست های مردم مطرح می شود و مردم از طریق رای دادن احساس می کنند که در تعیین آینده خود همکاری دارند که این باعث زیاد کردن دلبستگی مردم به نظام می شود تا نظام عاریتی نباشد. امروز نظام در عواطف و قلوب مردم ریشه دارد.

روحانی با اشاره به اینکه نظام متکی به آراء مردم هست، گفت: این باعث می شود که نظام دچار بن بست نشود. در دیکتاتوری ها چون خودشان را فارغ از مردم می دانند امکان حکومت براساس تحولات اجتماعی از بین می رود به همین علت با یک انقلاب و شورش حاکمان گویا تازه بیدار می شوند و صدای مردم را می شنوند.

رئیس جمهور همچنین اظهار کرد: از برکات دیگر انقلاب این بود که نگاه حکیمانه امام در پیگیری نظام باعث شد نظام با تحولات خود را بازسازی کند. همه ما پذیرفته ایم که در جامعه 80 میلیونی به حکم محیط زیست انسان راجع به مباحث متفاوت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی طیف گسترده ای از مواضع وجود دارد و جهت اداره این رای مردم است که از بین نظر ها راه خود را گزینش می کند. گردن نهادن به صندوق رای بیانگر بلوغ و رشد جامعه است.

روحانی با بیان اینکه بدون شک دستاورد بزرگ مردم سالاری مرهون راهبری امام راحل هست، اظهار کرد: امام با یک نگاه راهبردی و با یک مشی ملی بستر رشد و نمو فرزندان انقلاب با سلایق سیاسی متفاوت را فراهم آوردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دستیابی به دستاوردهای مهمی در زمینه برطرف فقر و ایجاد عدلت اجتماعی از آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی بود، اظهار کرد: دولت ها از ابتدای انقلاب خدمات فراوانی را ارائه کردند تا فاصله میان فقیر و غنی را کم کردن دهند و در نتیجه این کارها نظام توانست نسبت درآمد 10 درصد غنی به 10 فقیر را از 25 برابر در سال 56 به 14 برابر در سال 94 کم کردن دهد.

رئیس جمهور تاکید کرد: وجود بیمه همگانی و اجرای طرح تحول سلامت، قدم های خوبی است که برداشته شده است و با این حال همچنین اوضاع فقر زیبنده مردم و نظام جمهوری اسلامی نیست.

روحانی با بیان اینکه یکی از اهداف دولت دوازدهم ریشه کن کردن فقر مطلق از کشور و ایجاد نظام تامین اجتماعی و حفظ آن است اظهار کرد: امیدواریم در آخر این دوره شاهد کارنامه درخشانی در زمینه کم کردن فقر و ایجاد عدالت اجتماعی باشیم.

وی افزود: البته جهت ایجاد عدالت اجتماعی و برطرف فقر نیازمند تولید ثروت هستیم وگرنه فقر را میان مردم تقسیم می کنیم و برطرف فقر نیز در گرو ایجاد شغل است که یکی از مجاری وجود فقر بیکاری است و به همین علت کشور ما نیازمند ایجاد شغل است تا شرایط نیز جهت رشد اشتغال فراهم شود که می دانیم جهت ایجاد چنین شرایطی نیازمند فناوری های پیشرفته و نوین هستیم.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم برنامه اقتصادی خود را بر مبنای سیاست های کلی نظام، اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی قرار داده هست، گفت: ما به دنبال ایجاد یک انقلاب اقتصادی در کشور هستیم و امروز نیز کشورها در جهانی در هم تنیده در همسایگی هم قرار گرفته اند که نمی توان در چنین شرایطی توسعه ملی را جز با تعامل سازنده با دنیا که در سند چشم انداز نیز به آن اشاره شده است است ممکن ساخت.

روحانی ادامه داد: کشور ما اگرچه از سر عزتمندی هزینه استقلال خود را می پردازد، ولی هیچگاه تحمیل انزوا را از سوی دشمن های نمی پذیرد و خواست بدخواهان در جهت دور نگه داشتن کشور عزیزمان ایران از بهره گیری از تجربه های جهانی و حضور در عرصه بین الملل و تعامل با دنیا را نمی پذیرد و ما نیز معتقدیم برجام سند حسن نیت جمهوری اسلامی در ایجاد تعاملی سازنده با دنیا است.

وی با بیان اینکه اعلام می کنم با آخر انتخابات فصل همدلی و همراهی شروع شده است هست، گفت: امروز وقت آن است که با گفت وگو و انسجام به دنبال پیدا کردن عالی ترین راهکارها با همراهی همه شخصیت ها و آحاد مردم جهت ایجاد پیشرفت و توسعه و ساختن آینده ای درخشان هستیم و من نیز از خداوند جهت این ملت بزرگ و صبور آینده ای روشن مسئلت می کنم.

رئیس جمهور در آخر اظهار کرد: ای خداوند اینک که این ملت بزرگ بار دیگر این بنده کوچک را جهت خدمت به خود برگزیده است و من را شایسته خدمت به آرزوی بزرگ های این ملت یافته هست، امیدوارم تا در تحمل مشکل ها و ناملایمات صبور باشم و در مقابله با ظلم و جور جسور و در شنیدن صدای مردم شنوا و در پاسخ به مطالبات آنان توانمند و در رساندن این ملت به مطلوبات خود پایبند و در بازشناسی ناراستی ها و کژی ها بینا و در کنار زدن پرده ریا و تزویر توانا باشم و همچنین از خداوند می خواهم که حسادت ها را به همکاری و ایجاد اختلافات را به همدلی بدل کنند.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | ایرانیان | رئیس جمهور | رئیس جمهور | رییس جمهور | ریاست جمهوری | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs